UNIVERSITY OF WISCONSIN River Falls

Honors and Awards

University Staff List B

University Staff List B Nomination Form  |  or visit University Staff List A

2018 Eligible University Staff Nominees - List B

Administrative Support

Aamodt, Jan
Aerlyn-Crook, Jesse
Ament, Halie
Bibeau, Betty
Carlson, Deborah
Collura, Amanda
Corey, Kay
Cote, Debra
Crook, Dawn
Curtis, Jessica
Dame, Lesley
Demulling, Joanna
Donnelly, Martha
Duff-Bowers, Kelly
Fassino, Connie
Flanagan, Leah
Fosmo, Corinna
Foster, Marlene
Freiermuth, Susan (Recipient)
Godt, Dawn
Gregor, Jenelle
Grenzow, Kelly
Hansen, Jenny
Hinz, Sheila
Hite, Rebbekah
Hughes, Jacqueline
Huot, Janie
Isenberger, Annaka
Johnson, Deborah
Johnson, Sonja
Kaminski, Stephanie
Koch, Nora
Liddell, Jerald
Lubich, Jane




 


Maillette, Mary
Mayen, Joan
McLagan, Clio
Miller, Jane
Miller, Mary (Recipient)
Morgan, Debra
Murphy, Abby
O'Malley, Kristin
Owens, Lisa
Pace, Nancy
Petersen, Mary
Peterson, Jerralyn
Pfremmer, Lynette
Possehl, Kathryn
Pribnow, Becky
Quiles, Israel
Riester, Wendy
Rivard, Alicia
Sather, Jody
Scharfbillig, Andrea
Shipp, Stephanie
Spasojevich, Helen
Sylla, Angela
Thompson, Donna
Tuveson, Anne
Vento, Gina
Voelker, Susan
Watters, Sue (Recipient)
Webb, Michelle
Weber, Serena
Webster, Christine
Westberg, Fay (Recipient)
Wittkopf, Heather
Zimmer, Susan (Recipient)

Fiscal and Staff Services

Bischof, Susan
Carroll, John
Cold, Stephanie
Fitzgerald, Matt (Recipient)
Gartner, Jeffrey
Kauth, Torey
Machtemes, Jason
Meyer, Sarah
Olle-LaJoie, Philip
Prendergast, Rebecca
Rickard, Charles
Rust, Robert
Schneberger, Roxanne (Recipient)
See, Joshua
Toftness, Debra (Recipient)
Van De Mark, Greg
Weeks, Joanne
Wertheimer, Gregory
Woolsey, Michael (Recipient)
Wright, Thor
Yunker, Cynthia

Supervisory/Human Resources/Other

Beeman, Nathan
Bennett, Jacklyn
Finstad, Rhonda
Friedman, Jennifer
Gillis, Mark
Irvin, Brenda
Matzek, Molly
Nyeggen, Tracey
Reese, Peter
Rudesill, Pamela
Schley, Rebecca
Schwab, Debra
Sorenson, David
Stocker, Wendy
Winget, Jason
Wodarz, Steven
Young, Kathy