UNIVERSITY OF WISCONSIN River Falls
Event | 1st | 2nd | 3rd | 4th |
---|---|---|---|---|
Anatomy and Physiology |
Eastview (MN) A Nimay Anand, Vlad Sagalovskiy |
Mounds View (MN) Goats Varim Mangalick, Emily Ruan |
Menomonie (WI) Maroon Juli Henderson, John Peterson |
Eastview (MN) B Ribhav Gupta, Christopher Roo |
Astronomy | Mounds View (MN) Goats Mitchell Gu, Emily Ruan |
Moundsview (MN) Horsies Alex Jiang, Persis Ke |
Eastview (MN) A Justin Lu, Greg Wolf |
Menomonie (WI) Maroon Isak Aarrestad, Sam Cieszynski |
Boomilevers | Mounds View (MN) Goats Eric Chen, Krystal Jamison |
Apple Valley (MN) Kyle Levac, Luke Peterson |
Eastview (MN) A Andrew Erickson, Rahul Tiwari |
Mounds View (MN) Pegasi Radhika Sharma, Tiffany Tran |
Bungee Drop |
Minnetonka (MN) A Michael Ho, William MacDonald |
Menomonie (WI) Maroon Mara DuVernois, Jacob Fuhrman |
Eastview (MN) A David Lu, Rahul Tiwari |
Wausau West (WI) Logan Merklein, Nathan Wulk |
Chemistry Lab |
Wyazata (MN) B Kevin Qian |
Wausau West (WI) Aaditi Naik, Anusha Naik |
Woodbury (MN) Michelle Mao, Sanuiktha Melachuri |
Wayzata (MN) C Faiz Jabir, Sophia Zhang |
Circuit Lab |
Lakeview North (MN) B Lucas Once |
Rochester Mayo (MN) Gold Michelle Campeau, Nick Davis |
Mounds View (MN) Goats Mitchell Gu, William Newhouse |
Wayzata (MN) A Orien Zeng, William Zeng |
Code Busters |
Wayzata (MN) A Vineeth Thirunavu, Mason Zhang |
Menomonie (WI) Maroon Nick Brunstad, Daniel Nold, John Peterson |
Wausau West (WI) Sloan Evenson, Nick Handrick, Matthew Hansen |
Mounds View (MN) Horsies Alex Jiang, Erin Shen, James Zahng |
Compound Machines |
Mounds View (MN) Goats Denis Li, Jon Wang |
Rochester (MN) Gold Chandler Borrillo, Nick Davis |
Menomonie (WI) Maroon Sam Cieszynski, Daniel Nold |
Wayzata (MN) A William Zeng, Leighton Zhao |
Designer Genes |
Woodbury (MN) Manasa Melachuri, Divya Vundamati |
Wayzata (MN) Sruti Paladugu, William Zeng |
Mounds View (MN) Goats Emily Ruan, Jon Wang |
Wayzata (MN) B Ricky Choi, Samantha Lee |
Disease Detectives |
Eastview (MN) B Ribhav Gupta, Christopher Roo |
Wausau West (WI) Gabriela Betancourt, Aaditi Naik |
Menomonie (WI) Gold Austin Casey, Talula Pontuti |
Mounds View (MN) Goats Brandon Duffy, Varun Mangalick |
Dynamic Planet |
St. Paul Central (MN0 Linnea Peterson, Doug Snyder |
Mounds View (MN) Goats Kelsey Murphy, Janice Palmer |
Apple Valley (MN) Isabella Graber, Jared Rhinehart |
Wayzata (MN) C Neha Bhatt, Crystal Cheng |
Elastic Launch Gliders |
Eastview (MN) A Rahul Tiwari, Tyler White |
Mounds View (MN) Goats Krystal Jamison, Janice Palmer |
Menomonie (WI) Maroon Jacob Fuhrman, Kevin Fuhrman |
Menomonie (WI) White Koten Nelsen, Ben Zbornik |
Entomology |
Mounds View (MN) Goats Varun Mangalick, Janice Palmer |
Wayzata (MN) A Bella Roussanov, Mason Zhang |
Eastview (MN) A Kell Larson, Greg Wolf |
Menomonie (WI) Maroon Hailey Bomar, Juli Henderson |
Experimental Design |
Mounds View (MN) Goats Abraham Chen, Denis Li, Kelsey Murphy |
Mounds View (MN) Horsies Erin Shen, Josh Yue, James Zahng |
Woodbury (MN) Manu Achar, Harsha Kethineni, Samyuktha Melachuri |
Menomonie (WI) White Erin Sterk, Savannah Vagjrt, Amanda Weber |
Forensics |
Wayzata (MN) A Emily Chen, Mason Zhang |
Eastview (MN) A Davis Arbogast, Justin Lu |
Rochester Mayo (MN) Green Anna Li, Michael Siem |
Eastview (MN) C Ribhav Gupta |
Geocaching |
Wausau West (WI) Matthew Hansen, Chyna LaPorte |
Mounds View (MN) Goats Denis Li, William Newhouse |
Wayzata (MN) A Sruti Paladugu, Leighton Zhao |
Menomonie (WI) Maroon Isak Aarrestad, Nick Brunstad |
Geologic Mapping |
Mounds View (MN) Goats Rachel Berglund, Kelsey Murphy |
Wausau West (WI) Angela Campbell, Matthew Hansen |
Menomonie (WI) Maroon Nicole Bischel, Holland Webinger |
Wayzata (MN) A Vineeth Thirunavu, Mason Zhang |
Invasives |
Menomonie (WI) Maroon Nicole Bischel, Juli Henderson |
Mounds View (MN) Pegasi Ariya Ishida, Dan Wlkes |
Wayzata (MN) A Sam Kaye, Zoe Tu |
Mounds View (MN) Horsies Nelissa Deng, Amber Zaho |
Magnetic Levitation |
Wayzata (MN) A Orien Zeng, Kevin Zheng |
Menomonie (WI) White Jonah Brenneman, Phil Brunstad |
Menomonie (WI) Maroon Mara DuVernois, Daniel Nold |
Eastview (MN) A Andrew Erickson, Justin Lu |
Material Science |
Mounds View (MN) Goats Varun Mangalick, Janice Palmer |
Wayzata (MN) A Orien Zeng, Leighton Zhao |
Wausua West (WI) Matthew Hansen, Aaditi Naik |
Eastview (MN) A Davis Arbogast, Vlad Sagalovskiy |
Mission Possible |
Mounds View (MN) Goats Abraham Chen, Mitchell Gu, Jon Wang |
Menomonie (WI) Maroon Nick Brunstad, Daniel Nold |
Lakeville North (MN) A Lucas Once |
Mounds View (MN) Horsies Dan D Min, James Zahng |
Radio Lab |
Menomonie (WI) White Sylvia Duvernois, Scott Ross |
Wayzata (MN) A Chris Spencer, Kevin Zheng |
Wausau West (WI) Mitchell Mosure, Zach Stanke |
Eastview (MN) B Morgan Hierlmaier, Sam Atkinson |
Rocks & Minerals |
Wayzata (MN) A Michelle Qian, Bella Roussanov |
Menomonie (WI) Maroon Nicole Bischel, Madison Winsand |
Apple Valley (MN) Rachael Hertzberg, Kailey Kraus |
Mounds View (MN) Goats Rachel Berglund, Brandon |
Roller Coaster |
St. Paul Central (MN) Aaron Ludvigsen |
Mounds View (MN) Goats Rachel Berglund |
Minnetonka (MN) A William MacDonald, Ryan Vashaw |
Rochester Mayo (MN) Green Michael Siem |
Scrambler |
Mounds View (MN) Goats Samuel Lee, William Newhouse |
Mounds View (MN) Horsies James Zahng |
Menomonie (WI) Maroon Mara DuVernois, Kevin Fuhrman |
Wayzata (MN) A Sam Kae, Vineeth Thirunavu |
Sustainability |
St. Paul Central (MN) Bryn Shank, Lucy West |
Rochester Mayo (MN) Green Michael Siem |
Wayzata (MN) A Sam Kaye |
Menomonie (WI) White Brady Talford, Amanda |
Technical Problem Solving |
Mounds View (MN) Goats Brandon Duffy, Denis Li |
Wayzata (MN) A Orien Zeng, Leighton Zhao |
Lakeville North (MN) B Lucas Once |
Wausau West (WI) Angela Campbell, Zach |
Water Quality |
Mounds View (MN) Pegasi Kevin Shen, Maddie Wang |
Mounds View (MN) Goats Brandon Duffy, Krystal Jamison |
St. Paul Central (MN) Linnea Peterson, Bryn Shank |
Rochester Mayo (MN) Green Neehar Banerjee, Noah Siem |
Write It, Do It |
Mounds View (MN) Goats Denis Li, Emily Ruan |
Wayzata (MN) A Zoe Tu, Kevin Zheng |
Northfield (MN) Maroon Noah Anderson, Thomas Hayes |
Menomonie (WI) Maroon Nick Brunstad, Madison Winsand |